27-1-2015 - Resultater fra Træfstævner - Brande Badminton Club

Go to content

Main menu:

27-1-2015 - Resultater fra Træfstævner

Nyheder > Nyheder

Mange spillere fra Brande Badminton Club har nu deltaget i sæsonens første TRÆFSTÆVNER, og her er en oversigt over de flotte resultater som klubbens spillere har opnået:

Resultater Vildbjerg 4.-5. oktober 2014: 24 deltagere fra Brande

Single:
Gruppe 1 piger: B-guld Mathilde Deleuran
Gruppe 3 piger: A-guld Signe Jensen
Gruppe 3 drenge: B-guld Peter Hornshøj Thomsen, B-sølv Mathias Juul
Gruppe 5 piger: B-guld Klara Stoltenborg
Double:
Gruppe 3+4 drenge : B-guld Thomas Andersen og x-makker
Gruppe 5+6+7 piger: Caroline Venø Pedersen og Mette Dietz Larsen

Resultater Vorgod-Barde 25.-26. oktober : 20 deltagere fra Brande
Single:
Gruppe 2 piger: A-guld Mathilde Deleuran
Gruppe 3 drenge/gr. 4 piger: B-guld Philip Thinggaard
Gruppe 4 drenge/gr. 5 piger: B-guld Daniel Buur Christensen
Gruppe 5 drenge/gr. 6 piger: A-guld Miguel Johansen, A-sølv Nicklas Christensen
Double:
Gruppe 4-6 drenge/piger: A-guld Nicklas Christensen og Miguel Johansen, B-guld Caroline V. Pedersen og Mette D. Larsen

Resultater Snejbjerg 9. november 2014: 17 deltagere fra Brande
Single:
Gruppe 0 drenge: B-guld Patrick T. Hansen
Gruppe 1 drenge: B-guld William Kristensen
Gruppe 3 piger: A-guld Mathilde Deleuran
Gruppe 3 drenge: B-guld Emil Pedersen, B-sølv Frederik L. Møller
Gruppe 4-5 piger: A-sølv Signe Jensen
Gruppe 6-7 piger: B-guld Caroline V. Pedersen
Gruppe 6 drenge: A-guld Nicklas Christesnen
Double:
Gruppe 2-3 piger/gruppe 2 drenge: A-guld Magnus Nørmark og x-makker, B-guld Mathilde Deleuran og x-makker
Gruppe 3 drenge/gr. 4 piger: B-guld Thomas Andersen og Thomas Baastrup
Gruppe 4 drenge/gr. 5 piger: Caroline V. Pedersen og Mette D. Larsen

Resultater Sunds 29. november 2014: 22 deltagere fra Brande
Single:
Gruppe 0 piger: A-guld Linda Markelova, B-guld Freja Friis
Gruppe 0 drenge: A-sølv Julius M. Nielsen
Gruppe 1 drenge: B-guld Patrick T. Hansen
Double:
Gruppe 3+4 drenge: B-guld Thomas Andersen og Malthe Gasbjerg

Resultater Kibæk 3.-4. januar 2015: 30 deltagere fra Brande
Single:
Gruppe 3 drenge: B-guld Thomas Andersen
Gruppe 3 piger: A-guld Laura Lausen
Gruppe 4 drenge: B-guld Philip Thinggaard
Gruppe 4 piger: A-guld Mathilde Deleuran
Gruppe 5 piger: B-guld Mette D. Larsen
Double:
Gruppe 0+1+2 blandet: A-guld Mikkel Pedersen og Rasmus Nørmark, B-guld William Kristensen og Magnus Nørmark
Gruppe 3+4 blandet: B-guld Thomas Andersen og Kasper Pedersen
Gruppe 5+6 blandet: Daniel B. Christensen og x-makker


Back to content | Back to main menu